ÇOCUK TİYATROSU

CANIM ARKADAŞIM ÇOCUK OYUNU

 

slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide

 ÇOCUK OYUNUMUZN KONUSU VE AMACI:  Ayşegül hiç arkadaşı olmayan, hayalperest bir çocuktur. Boş zamanlarında apartmanlarının arka tarafındaki arsada oyuncak bebekleriyle oynar. Bebekleriyle  oynadığı arsada kendisine yepyeni bir dünya kurar her gelişinde. Yine böyle bir gün, Aliş adında bir çocukla tanışır ve onunla arkadaş olurlar. Ayşegül Aliş’i bulunca bebeklerine eski önemi  göstermez ve onları arsadaki duvarın arkasına atar. Fakat hiç beklenmedik bir şey olur ve bebekler kukla şeklinde canlanıp oyuna katılırlar. Bakalım sevimli kuklalarımız Bilgin, Cingöz ve Maviş Ayşegül’e hak ettiği dersi verebilecekler mi?

Dünyaca ünlü bestecilerin (Beethoven, Motzart, Bach)  klasik müzik eserlerinin kullanıldığı oyunumuzun amacı; günümüz çocuklarının hemen hepsinde görülen çabuk sıkılma, elindekinden hemen vazgeçme, çabuk tüketme gibi davranışlarının doğru olmadığını, (onların da katılımıyla) hep birlikte oynayarak anlatmak. Okullarında da öğrendikleri; arkadaşlarla iyi geçinme,  saygı, sevgi, değer bilme gibi konuları oyunla, eğlenceyle pekiştirmek.

ÇOCUK OYUNUMUZUN SÜRESİ:

45 dakika

ÇOCUK OYUNUMUZUN OYUNCU SAYISI

2 Kişi

 

 

SEVGİ BAHÇESİ ÇOCUK OYUNU

slide
slide
slide
slide

 

ÇOCUK OYUNUMUZUN KONUSU VE AMACI

Oyunumuz, küçük bir çocuğun diktiği ve sevgi ile su verdiği bir fidanla başlıyor. Ağaç oluyor sonra bu fidan, ardından da kocaman bir orman. Sonra bir avcı geliyor, bir ceylanı avlıyor. Ormanda korku başlıyor. Sevgi saygı azalıyor. Kahramanlarımız tavşan, ayı ve kaplan da ormanı eski haline döndürmek için sazlı sözlü bir maceraya atılıyorlar. Ormanlarına sevgiyi, saygıyı geri getirebilmek için çabalıyorlar.

  • Müziklerini hayvanların çaldığı müzik aletleriyle canlı olarak yaptığımız oyunumuzun amacı, sevginini saygının önemini vurgularken. Yaşamın kaynağı olan ağaçları, ormanları dostluk, dayanışma ve birlikte hareket ederek korumanın mümkün olacağını anlatmak.

ÇOCUK OYUNUMUZUN SÜRESİ

45 Dakika

ÇOCUK OYUNUMUZUN OYUNCU SAYISI

3 Kişi